×
×
×

Nasıl Çalışır?

Paykus etkileşimle harf kazanma metoduyla çalışır. Bu derecelendirme kullanıcıların daha dikkatli gönderiler paylaşmasına sebep olur. Sosyal medya içeriğinin kalitesinin yükselmesine katkı sağlar.

Diğer sosyal platformlarda alışılagelmiş temel özellikler Paykus'ta devam ediyor. Beğen, Paylaş, Mesajlaşma, Takip Sistemi, Etiket vs. Bunun yanısıra “Beğenmeme” özelliği de ekledik.

Paykus'un Yaklaşımı

Her kullanıcı beğendiği gönderinin sahibine bir miktar harf kazandırır. Gönderi ne kadar çok etkileşim alırsa gönderiyi yazan kullanıcının sahip olduğu toplam harf miktarı belirlenmiş olan bir sayıda artar veya azalır. Bir nevi pauanlama sistemi Paykus’un omurgasını oluşturur.

Harf Kazanma

İlk olarak üye olduğunuzda Paykus size 2500 harf verir. 24 saatte bir hesabınıza 500 harf yüklenir. Bir kullanıcının gönderisini beğendiğinizde o kullanıcıya 20 harf kazandırırsınız.

Harf Kaybetme

Bir kullanıcının gönderisini beğenmediğinizde o kullanıcıya 3 harf kaybettirirsiniz.

Harf İsteme

Harfinizin kalmadığı durumlarda bir takipçinizden belirlediğiniz miktarda harf talep edebilirsiniz.

Harf Gönderme

Merakla takip ettiğiniz bir kullanıcının harf miktarı azaldığında harf hediye edebilirsiniz.

Bildirimler

Tüm hareketler için bildirim alırsınız. (Harf talepleri ve bağışının bildirimleri üzerinde hala çalışıyoruz.)

Takip Sistemi

Bir kullanıcıyı takip etmeye başladığınızda bir defalığına o kullanıcıya 50 harf kazandırırsınız. Takibi bıraktığınızda ise kazandırdığınız harf adedi geri alınır.

Beğeni Geri Alma

Her beğeni 20 harf kazandırır. Beğiniyi geri çektiğinizde kazandırdığınız harf miktarı geri alınır.

Paykus'un test yayını bir süredir devam ediyor. Bu arada meydana gelen aksaklıkları anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Burada olduğunuz için teşekkürler.